OYUNCAK DANIŞMANI

Oyun ve oyuncak çocuklar için hayatın provası… Minikler, hem gerçek dünyayı hem de kendi yetenek ve becerilerini önce oyuncaklar yoluyla keşfetmeye başlıyor. Doğal olarak oyuncakların onların gelişiminde son derece önemli bir payı var. Bilinçli anne babalar satın aldıkları oyuncakların çocuklarının eğlenerek iyi vakit geçirmesinin yanı sıra onların fiziksel ve duygusal gelişimine de katkısı olmasını istiyor. Ama hepsinden önemlisi satın alınan oyuncağın çocuk için hiçbir tehlike unsuru taşımaması, tümüyle sağlıklı ve güvenilir olması… Verdiğimiz kısa bilgilerin siz bilinçli ebeveynlere yardımcı olacağını umuyoruz.

GÜVENİLİR MARKALARDAN, GÜVENİLİR ÜRÜNLER…

Çok temel ama zaman zaman herkesin göz ardı edebildiği temel kuralı unutmayın; güvenilir markaların, güvenilir oyuncaklarını tercih edin… Çocuğunuzun sık sık ağzına götüreceği, bazen onunla birlikte uyuyup yemeklerini ya da banyosunu bile paylaşmak isteyeceği “oyun arkadaşları”nın hiçbir şekilde ona zararlı olabilecek bir materyal, boya ya da aksesuar içermediğinden emin olmanın tek yolu tercihlerinizi güvenilir markalardan yana yapmaktır.

 

GELİŞİMİNE DESTEK OLAN OYUNCAKLARI SEÇİN

Artık oyuncak alırken seçenekler çok fazla... Konuşan, melodiler çalan, ışıklı, hareketli… Raflarda birbirinden farklı yüzlerce oyuncak var. Seçtiğiniz oyuncağın onu eğlendirirken gelişimine de destek olmasına dikkat ederek her gün dünyaya ve kendine ilişkin yeni şeyler öğrenen bebeğinize büyüme macerasında yardımcı olabilirsiniz.

OKUYUN, ARAŞTIRIN, İNCELEYİN…

Güvenilir oyuncak markaları özellikle 0-3 yaş grubundaki çocuklar için hazırlanan oyuncakların özelliklerine ve çocuğun gelişimi açısından sağladığı katkılarına iletişimlerinde net bir şekilde yer verir… Satın almayı planladığınız oyuncağın özelliklerini, miniğinizin gelişimine ne yönde katkı ve destek sağlayacağını okuyun, değerlendirin ve karşılaştırın… Unutmayın, onun için en doğru seçimi yapabilecek kişi sizsiniz.

 

DOĞRU YAŞA DOĞRU OYUNCAK

Oyuncak satın alırken öncelikle kutu üzerinde belirtilen yaş aralığına ve özelliklerine dikkat edin, almayı planladığınız oyuncak sizin bebeğiniz için uygun mu? Bir yandan da her çocuğun gelişimi ve büyüme macerasındaki adımlarının ve zamanlamalarının farklılık göstereceğini, aynı yaş grubundaki tüm çocukların aynı oyuncağa benzer tepki ve ilgiyi göstermeyeceğini de unutmayın.

EVE GELİNCE…

Onun için harika bir oyuncak seçtiniz ve eve geldiniz… Onun bu yeni oyun arkadaşını keşfetmesi, onunla birlikte yapabileceklerini öğrenmesi ve oyuncağını “kullanabilmesi” için sizin rehberliğinize ihtiyacı olacağını unutmayın. Onunla birlikte oynayın, bunu yaparken diyaloğunuz hep devam etsin. Örneğin şekilli blokları olan bir oyuncakla oynarken ona şekilleri, ya da renkleri, hatta oyuncağın özelliklerine göre sayıları, harfleri ve basit kelimeleri tekrarlayabilirsiniz. “Haydi, sen de say!” “Şimdi kareyi yerleştiriyorum…” “Bu şarkıyı birlikte söyleyelim mi?” gibi… Satın aldıktan sonra da zaman zaman markası ve özellikleri ne olursa olsun oyuncakların parçalarının sağlam, çocuğunuz için herhangi bir tehlike yaratacak şekilde yıpranmamış olduğundan emin olun. Bozulmuş, hasarlı oyuncakları kullanımdan kaldırın.

 
Ana Sayfa - Ürünler - Oyuncak Danışmanı - Hakkımızda - İletişim
Copyright © 2010 Samatlı Oyuncak. Tüm hakları saklıdır. Tüm marka ve görseller tescillidir.